Димитриевски од Радовиш: Зелените од Европскиот фронт со скандирањето на УЧК во Скопје излегоа од јагнешките кожи и се прикажаа во вистинското светло


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети од Теарце порачал пред граѓаните дека се две опции во пресрет на претстојните парламентарни и втор круг на претседателски избори ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчера од Теарце порачал дека пред граѓаните има две опции: опција за интеграција и опција за стоење во место. -На 8 мај ќе се реши ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, во рамки кампањата за парламентарните избори, ги продолжи средбите со жителите на Теарце. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Никој не треба да се сомнева во нашата одлучност и решеност да направиме промени кои ќе ја сменат сликата на политиката во Македонија. Предолго живееме во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во Куманово порача дека се решителни да направат промени, да ја победат апатијата, да ја создадат иднината и ...
| | веќе видена | слични

На 24 април избравте Македонија повторно да биде на секој еден од нас, земја во која граѓаните ќе бидат задоволни. Ајде на 8 мај да им дадеме црвен картон и да ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, претседателот на ДУИ и носител на листата со кандидати за пратеници во шестата изборна единица, Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 415 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 126 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски од Радовиш: Зелените од Европскиот фронт со скандирањето на УЧК во Скопје излегоа од јагнешките кожи и се прикажаа во вистинското светло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: