Филипче: Следи забрзано темпо на вакцинација, наставниците во приоритетните


Министерот за здравство Венко Филипче смета дека засега нема голем ризик од нов бран на пандемијата со Ковид-19, но порачува на внимателност и најавува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Десет илјади вакцини на „Астра Зенека“ донација од Хрватска ќе стигнат денеска во земјава, а наредната недела се очекуваат и 10 000 од руските „Спутник“. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, во Македонија, ќе пристигне нова пратка на вакцини против Ковид-19 од производителот „АстраЗенека“. Како што информира министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Нова донација на вакцини утре стигнува во земјата. Хрватска и дава на Македонија 10 000 дози од Астра Зенека кои согласно регулативата ќе бидат за постари од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По три месечен застој, од следната недела продолжува доставата на 200.000 вакцини руски „Спутник“, најави Министерот Венко Филипче. По 3.000 дози што ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија ќе добие уште една донација на вакцини од Хрватска. Десет илјади дози од Астра Зенека ќе пристигнат утре од Загреб. Следната недела се очекува да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Следи забрзано темпо на вакцинација, наставниците во приоритетните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: