Вчера се вакцинирале 11.430 граѓани, од кои 1.477 со првата доза


8 копии

Луѓето во најнаселената провинција во Пакистан ги преплавија центрите за вакцинација против Ковид-19 неколку дена откако властите во Пенџаб се заканија дека ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Велика Британија регистрира 10.321 лице заразени со коронавирус во последните 24 часа, со што бројот на заразени од почетокот на пандемијата се искачи на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се потврдени уште 10.321 случај на инфекција, се вели во соопштението на британската влада, пренесува Ројтерс. Британската влада пријави ...
| | веќе видена | слични

Венко Филипче не можеше да најде 6.000 вакцини да се ревакцинираат оние лица кои се вакцинираа во Србија, ама најавува 600.000 дози до крај на месецов, а ...
| | веќе видена | слични

Белград и Ниш беа дестинациите за македонските граѓани кои викендот се ревакцинираат во Србија. Тамошните здравствени власти одлучија сите граѓани од регионот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 261 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера се вакцинирале 11.430 граѓани, од кои 1.477 со првата доза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: