Велика Британија се враќа чекор назад: Повторно над 10 илјади новозаразени со коронавирус во последните 24 часа


Велика Британија регистрира 10.321 лице заразени со коронавирус во последните 24 часа, со што бројот на заразени од почетокот на пандемијата се искачи на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Масовната кампања за вакцинација против Ковид-19 во Велика Британија ја ослабе врската помеѓу заразата со коронавирус и смртниот исход, но сè уште не е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заразата со „Црна габа“ се повеќе се шири во Индија по катастрофалниот бран на таканаречениот двоен мутант, „делта“ сојот на коронавирусот.Ретката, но тешка ...
| | веќе видена | слични

Голем број граѓани на Дака го напуштаат главниот град на Бангладеш поради најавената национална блокада и забраната за напуштање на резиденцијата. Беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Исланд ги укина сите внатрешни ограничувања наметнати поради борба против Ковид-19. Рестриктивните мерки беа воведени во март 2020 година. Речиси година и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Финска оствари историски успех со пласманот на Евро 2020, но во исто време си направи проблем со коронавирусот бидејќи по враќањето на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Израел, Нафтали Бенет денеска ги повика младите Израелци да се вакцинираат, бидејќи бројот на новозаразени со коронавирус полека расте заради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈКА СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ СЕ СЛУЧИ ВО СКОПЈЕ Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за ...
сите 269 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

НАТО вчера и испрати на Русија писмен одговор на нејзините барања, велејќи дека безбедносната криза во Европа може да се реши со дијалог и дипломатија. „НАТО ...
сите 535 | | | веќе видена

Пратениците ја продолжуваат агонијата на и така уништените компании. Поради тоа што не успеаја да ги усвојат измените на Законот за платен промет, фирмите кои ...
сите 545 | | | веќе видена

Најубавите песни на „Парни ваљак“ вечерва се слушаа на плоштадот Македонија во Скопје. Студеното време не ги спречи љубитлите на безвремеснка песна да се ...
сите 137 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велика Британија се враќа чекор назад: Повторно над 10 илјади новозаразени со коронавирус во последните 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: