ИНДИСКИОТ СОЈ ЗЕМА ЗАМАВ: Британија за еден ден има над 10.000 заразени


3 копии

Исланд ги укина сите внатрешни ограничувања наметнати поради борба против Ковид-19. Рестриктивните мерки беа воведени во март 2020 година. Речиси година и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Масовната кампања за вакцинација против Ковид-19 во Велика Британија ја ослабе врската помеѓу заразата со коронавирус и смртниот исход, но сè уште не е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заразата со „Црна габа“ се повеќе се шири во Индија по катастрофалниот бран на таканаречениот двоен мутант, „делта“ сојот на коронавирусот. Ретката, но тешка ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Финска оствари историски успех со пласманот на Евро 2020, но во исто време си направи проблем со коронавирусот бидејќи по враќањето на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Израел, Нафтали Бенет денеска ги повика младите Израелци да се вакцинираат, бидејќи бројот на новозаразени со коронавирус полека расте заради ...
| | веќе видена | слични

Мукормикоза, габичната инфекција наречена и „црна габа“ се повеќе се шири во Индија по катастрофалниот бран на двојниот мутант на ковид-19, таканаречениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е причина за поскапите сметки на граѓаните за струја и парно. Заради СДСМ од овој месец граѓаните ќе плаќаат и по 1.500 денари повеќе за струја и ...
сите 401 | | | веќе видена

Наредните парламентарни избори ќе бидат редовни во 2024 година, порача денеска претеникот на СДСМ, Дарко Каевски, oткако од ВМРО-ДПМНЕ претходно кажаа дека се ...
сите 338 | | | веќе видена

Дел од помалите коалициски партнери на СДСМ ќе чекаат Димитар Ковачевски да го испорача ветеното. До 15 март Македонија да биде една изборна единица, а потоа ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНДИСКИОТ СОЈ ЗЕМА ЗАМАВ: Британија за еден ден има над 10.000 заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: