Филипче: До крајот на јуни ќе стигнат 600.000 вакцини


Во земјава денеска пристигнаа 500.000 дози од „Синовак“. Се очекува со новите количини да се забрза темпото на вакцинација. Според СЗО вакцината „Синовак“ ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Денеска на скопскиот аеродром пристигнаа 500.000 вакцини набавени од кинескиот производител „Синовак“.„Вакцините ќе бидат соодветно складирани во Поликлиниката ...
| | веќе видена | слични

Двата авиони ги донесоа 500.000 дози Синовак вакцини во земјава, најголема пратка досега. Вакцините ќе бидат складирани во поликлиниката Јане Сандански и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со два авиони денеска на скопскиот аеродром пристигнаа 500-те илјади вакцини што Владата ги набави од кинескиот производител „Синовак“. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Во време кога делта сојот напаѓа, Македонија ја доби најголемата колична вакцини која влева надеж за мирно лето без нов КОВИД пик. Со два авионидојдоа 500.000 ...
| | веќе видена | слични

Петстотините илјади вакцини купени од кинескиот производител „Синовак“ денеска пристигнаа во нашата земја. Министерството за здравство изрази благодарност до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 406 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: До крајот на јуни ќе стигнат 600.000 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: