МТСП: Во тек е етапната исплата на мајските пензии

Време зa читање: 2 минути Шпаркасе банка информира дека од 03.06.2021 година (четврток) , паричните исплати за паричните права од социјална заштита, заштита ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ денес ја пушта во употреба најновата верзија на ПОЦ мобилната апликација со нови ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Паркинзи Општина Центар“ ја пушти во употреба новата мобилна апликација преку која освен што ќе може да се плати паркинг и да се извадат месечни картички, ...
| | веќе видена | слични

Green Pay паркичникот е новитетот на најновата верзија на ПОЦ мобилната апликација на Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ ...
| | веќе видена | слични

Со развојот на финтек секторот се очекуваат пониски провизии за електронските плаќања на трговците кон давателите на платежните услуги. Ова е овозможено со ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Во тек е етапната исплата на мајските пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: