„паркинзи Центар“ со нова мобилна апликација за плаќање паркинг и собирање пари од селекција на пластика

ЈП „Паркинзи Општина Центар“ ја пушти во употреба новата мобилна апликација преку која освен што ќе може да се плати паркинг и да се извадат месечни картички, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Конечно, по долгогодишните барање и петиции до локалните власти, жителите на улицата Максим Горки ќе добијат резидентен паркинг. Од Општина Центар информираа ...
| | веќе видена | слични

Решение за долгогодишниот проблем со паркингот на резидентите на улицата Максим Горки, како и на Ленинова, пишува Скопско Ехо . Советот на Општина Центар ...
| | веќе видена | слични

Досегашните м-карти за жителите на општина Центар ќе важат уште околу еден месец, а потоа треба да бидат заменети, соопштува ПОЦ на Фејсбук. Корисниците кои ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила, 25 возила се отстранети од зонските паркиралишта, а другите 175 возила по налог на сообраќајната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 295 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„паркинзи Центар“ со нова мобилна апликација за плаќање паркинг и собирање пари од селекција на пластика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: