Засилен ангажман на португалското претседателство за отворање на преговорите до јунскиот Самит на ЕУ

Португалското претседателство со ЕУ со засилен ангажман да се деблокира процесот и Македонија да ги отпочне преговорите за членство со Унијата. Денеска во ...
| | веќе видена | слични

Три вербални инциденти против Бугари во Хрватска поради спорот на Бугарија со Македонија го скара највисокото хрватско раководство и покрена истрага за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Хрватска во изминатите неколку денови се случиле неколку инциденти поврзани со бугарски државјани, за што амабсадорката на Бугарија во Загреб, Генка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според извештајот на бугарската амбасадорка во Хрватска, Генка Весилева Георгиева, во последните неколку дена, по изјавата на претседателот Зоран Милановиќ, во ...
| | веќе видена | слични

Обвинувања и „препукувања“ помеѓу хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и претседателот Зоран Милановиќ. Инцидент во кој биле нападнати тројца бугарски државјани ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и премиерот Андреј Пленковиќ ги продолжија вербалните препукувања кои се актуелни во изминатите неколку месеци. Овојпат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 270 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 367 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 329 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засилен ангажман на португалското претседателство за отворање на преговорите до јунскиот Самит на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: