Македонија ги скара хрватскиот претседател и премиер

3 копии
3 копии

Европската федерација на новинари (ЕФЈ) се придружи на Хрватското новинарство здружение (ХНД) и Синдикатот на новинари на Хрватска (СНХ) во осудата на ...
| | веќе видена | слични

Европската федерација на новинари (ЕФЈ) им се придружи на Хрватското новинарско друштво (ХНД) и на Синдикатот на новинари на Хрватска (СНХ) во осуда на ...
| | веќе видена | слични

Спорот помеѓу Македонија и Бугарија деновиве се пресели во хрватскиот политички простор до таа мера што бугарските власти решија да реагираат со дипломатски, ...
| | веќе видена | слични

Три вербални инциденти против Бугари во Хрватска поради спорот на Бугарија со Македонија го скара највисокото хрватско раководство и покрена истрага за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според извештајот на бугарската амбасадорка во Хрватска, Генка Весилева Георгиева, во последните неколку дена, по изјавата на претседателот Зоран Милановиќ, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова не е фер и демократска трка и поткупот е брутален со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува изборна кампања со комплетно замрзнат имот. Ние не ...
сите 621 | | | веќе видена

Се кројат нови рестриктивни мерки - во пресрет на зимата се стега обрачот околу можноста за влез во угостителски објекти и шопинг центрите. Здравствените ...
сите 91 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 237 | | | веќе видена

„Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
сите 60 | | | веќе видена

Цените на горивата забележаа скок. Исходот од вчерашната одлука на РКЕ е да поскапат и бензините и дизелот. Цените на бензините од полноќ се зголемија за два ...
сите 54 | | | веќе видена

Разговори за поддршка иднина во Љубодраг и Ново село. Одиме секаде и имаме образ да зборуваме со секого. Граѓаните заслужуваат услови за живот својствени за ...
сите 52 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 37 | | | веќе видена

Унгарија одлучи да прифати 50 пациенти со Ковид-19 од Романија и да ги смести на одделенија за интензивна нега во нејзините болници, изјави денеска министерот ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ги скара хрватскиот претседател и премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: