Засилен ангажман на португалското претседателство за отворање на преговорите до јунскиот Самит на ЕУ

Португалското претседателство со ЕУ со засилен ангажман да се деблокира процесот и Македонија да ги отпочне преговорите за членство со Унијата. Денеска во ...
| | веќе видена | слични

Три вербални инциденти против Бугари во Хрватска поради спорот на Бугарија со Македонија го скара највисокото хрватско раководство и покрена истрага за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Хрватска во изминатите неколку денови се случиле неколку инциденти поврзани со бугарски државјани, за што амабсадорката на Бугарија во Загреб, Генка ...
| | веќе видена | слични

Обвинувања и „препукувања“ помеѓу хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и претседателот Зоран Милановиќ. Инцидент во кој биле нападнати тројца бугарски државјани ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот на бугарската амбасадорка во Хрватска Генка Весилева Георгиева, во изминатите неколку дена, по изјавата на хрватскиот претседателот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и премиерот Андреј Пленковиќ ги продолжија вербалните препукувања кои се актуелни во изминатите неколку месеци. Овојпат ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и премиерот Андреј Пленковиќ го продолжија вербалниот судир поради критиката на Милановиќ кон бугарската политика кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 469 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 405 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 134 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

1 Се погоди да врне со денови, баш пред локални избори. Излегуваш од дома со свежи впечатоци од репликите и контрарепликите на кандидатите за градоначалници, ...
сите 75 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засилен ангажман на португалското претседателство за отворање на преговорите до јунскиот Самит на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: