Односите Скопје - Софија го скараа хрватскиот државен врв


Зоран Заев прво кажа дека Бугарија го отфрли Португалскиот предлог, а сега дека истиот е на маса, нека не врти и нека каже што продава овој пат. Сите го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата денешна посета во Ѓорче Петров рече дека Зоран Заев треба да излезе пред македонската јавност и ...
| | веќе видена | слични

Единствениот кој нанесува штета на националните интереси е Зоран Заев. Сега на повидок е ново национално предавство од страна на Заев и Бучковски кој опфаќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска, одговарајќи на новинарски прашања, повтори дека несериозни изјави, особено од претседателот на најголемата опозициска партија, во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од ВМРо-ДПМНЕ реагираат дека премиерот Зоран Заев прво кажа дека Бугарија го отфрлила Португалскиот предлог, а сега дека истиот е на маса. Оттаму апелираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 190 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 352 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Односите Скопје - Софија го скараа хрватскиот државен врв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: