Алијанса за Албанците: Парцела која е јавна сопственост се користи како приватен паркинг без никаков договор

Преку прес-конференција тетовскиот огранок на партијата Алијанса за Албанците реагираше, на како што посочија, пример на јавна површина која се узурпира и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во координација со јавното општинско претпријатие „Шкупи Вјетр”, Општина Чаир започна со спроведување на најавената постапка за отстранување на напуштени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ОХРИД Врз основа на утврдениот режим на сообраќај за стариот дел од градот Охрид и Правилникот за издавање картички за движење на моторни возила во стариот дел ...
| | веќе видена | слични

Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на велосипедистите во деновите кога е најпосетено Водно, Градот Скопје и ЈП ...
| | веќе видена | слични

– Во периодот од 17 до 23 мај 2021 година, со помош на специјалните возила „Пајак" на ЈП ПОЦ отстранети се 103 непрописно паркирани возила, а со поставување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партијата Демократски сили на Ромите донесе одлука за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, во делот на безусловна поддршка на кандидатите за ...
сите 300 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанските партии во земјата имаат спротивставени ставови во однос на иницијативата на Северна Македонија, Албанија и Србија за регионалната соработка наречена ...
сите 334 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за Албанците: Парцела која е јавна сопственост се користи како приватен паркинг без никаков договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: