Бетиќи денеска во Белград, ќе биде гостин на Азески и Чадеж


4 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска од Приштина порача дека на земјите од регионот на Западен Балкан им е потребна блиска соработка на ...
| | веќе видена | слични

Вистинското лидерство бара да анализираме и да учиме од искуствата, но многу повеќе бара да можеме да видиме преку „ѕидот” и да ја гледаме иднината и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Исклучително важно е владите на земјите од Западен Балкан да креираат кохерентни и конзистентни политики со кои ќе се зголемува конкурентноста на регионот, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Успешна регионална економска приказна може да понуди Западен Балкан, но само ако сите шест земји функционираат во ист правец, со исти стандарди и со усогласена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, работната посета во Република Косово ја започна со средба со министерката за трговија, претриемништво и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 За да се оди по тој пат треба да се обнови иницијативата за формирање Министерство за развој на регионот во секоја од земјите на Западен Балкан, за поголема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 184 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бетиќи денеска во Белград, ќе биде гостин на Азески и Чадеж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: