Вицепремиерот Битиќи се сретна со косовската министерка Хајдари – Да создаваме економски политики за зголемување на меѓусебната соработка и подобрување на конкурентноста на регионот на Западен Балкан


Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на јуни, веројатно пред Собранието ќе се најде предлог на ребалансот на Буџетот, рече министерот за финансии фатмир Бесими вечерва во гостување на ТВ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Во Министерството за финансии работиме на план за финансирање на забрзан раст. Тоа значи дека покрај инвестиците кои ќе бидат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими вечерва изјави дека во Министерството за финасии работат на план за финансирање на забрзан раст. „Тоа значи дека покрај ...
| | веќе видена | слични
13 копии
12 копии

Добрите економски и билатерални односи меѓу Србија и Македонија може дополнително да се унапредат со јакнење на динамиката и темпото на работа за изедначување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од витален интерес за бизнисмените во регионот е да обезбедат слободно движење на стоки и услуги меѓу економиите на Западен Балкан со цел да се намалат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 331 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Најлоша е ситуацијата во Старо Нагоричане, во некои села каде што вчера раководителот на секторот за операции и координации на Центарот за управување со кризи ...
сите 146 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицепремиерот Битиќи се сретна со косовската министерка Хајдари – Да создаваме економски политики за зголемување на меѓусебната соработка и подобрување на конкурентноста на регионот на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: