Мицкоски: Поради неспособноста на оваа Влада ќе има повторно зголемување на цената на електричната енергија, под итно да го намалат данокот на додадена вредност наместо 18% да биде 5%


Денеска по посетата на Битола, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговараше на прашањата на медиумите. Едно од прашањата е зошто РЕК Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поизвено станува поскапувањето на струјата. Според информации на , Мепсо ќе бара двојно зголемување на цената за преносот кој го врши. Од компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се остварува она на што предупреди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во петокот за време на посетата во Битола, дека поради неспособноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев: Инвестираме во нови извори на електрична енергија за да ја зајакнеме домашната продукција на струја и да не дојде до поскапување на струјата. Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета во Гевгелија одговарајќи на новинарско прашање за тоа на што се должи ваквата состојба во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитриоска – Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски, кој го советуваше Груевски да ја укине евтината тарифа, нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црно ѝ се пишува на македонската енергетика со Заев кој ќе ги затвора РЕК Битола и Осломеј, реагираат од Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во повеќе наврати во последниве две години најавувавме дека АД ЕЛЕМ е доведена во состојба на пропаст. Укажувавме за овие критични состојби кои настанаа откако ...
| | веќе видена | слични

Токму кога Кочовска работеше и го советуваше Мицкоски во ЕСМ, тогашно ЕЛЕМ направи рекордно скап увоз на струја од 200 евра за мегават час, 4 пати повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 199 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Нешто после 8 часот утрово, се случи сообраќајна незгода на автопатот кај селото Велика Биљаница кај Лесковац, во која беа повредени двајца мажи од Македонија, ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Поради неспособноста на оваа Влада ќе има повторно зголемување на цената на електричната енергија, под итно да го намалат данокот на додадена вредност наместо 18% да биде 5%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: