Се остваруваат предупредувањата – Заев најави ново поскапување на струјата


Се остварува она на што предупреди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во петокот за време на посетата во Битола, дека поради неспособноста на ...
| | веќе видена | слични

Благ пораст до 2, 5 проценти на цената на струјата очекуваат експертите од август. Според нивните пресметки тоа би значело зголемување на месечните трошоци од ...
| | веќе видена | слични

Енергетските компании веќе ги испратиле своите барања за тоа колку тие сметаат дека треба да поскапи нивниот дел од цената на електричната енергија. За нивните ...
| | веќе видена | слични

Ако Регулаторна ги прифати барањата на енергетските компании, цената на електричната енергија ќе се зголеми за најмногу 5%, но под услов ЕСМ да не ја поскапи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарите во Македонија не стивнуваат, најсериозна е состојбата во Македонски Брод,Пехчево и Делчево. Регистрирана првата жртва, жена од кумановско Старо ...
сите 380 | | | веќе видена

Пожарникарски екипи денеска имаа две интервенции во Челопек, во Општина Старо Нагоричане, информираат надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица ...
сите 240 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 635 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се остваруваат предупредувањата – Заев најави ново поскапување на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: