СДСМ: Димитроска-Кочоска нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да зборува за енергетика


Димитриоска – Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски, кој го советуваше Груевски да ја укине евтината тарифа, нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот настан во Охрид кој го организира партијата со Фондацијата Кондрад Аденауер на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични

Благ пораст до 2, 5 проценти на цената на струјата очекуваат експертите од август. Според нивните пресметки тоа би значело зголемување на месечните трошоци од ...
| | веќе видена | слични

Енергетските компании веќе ги испратиле своите барања за тоа колку тие сметаат дека треба да поскапи нивниот дел од цената на електричната енергија. За нивните ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека премиерот и вицепремиерот за економски прашања, Зоран Заев и Фатмир Битиќи за каков данок станува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три српски и еден македонски хеликоптер полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче ...
сите 341 | | | веќе видена

Активни пожари има во битолскиот, струмичкиот, кумановскиот и штипскиот регион. Во нивното гаснење од раните утрински часови учествуваат пожарникарите, ...
сите 264 | | | веќе видена

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 262 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 610 | | | веќе видена

Меѓународните банди ја претворија Белгија во производствен центар за лажни цигари, лажно спакувани како водечки брендови и се продаваат без данок во соседните ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Димитроска-Кочоска нема морален, политички ниту стручен кредибилитет да зборува за енергетика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: