Заев: Сакате зелена енергија? Ќе поскапува и цената на струјата

Зоран Заев: Инвестираме во нови извори на електрична енергија за да ја зајакнеме домашната продукција на струја и да не дојде до поскапување на струјата. Зоран ...
| | веќе видена | слични
11 копии
8 копии

Оваа година не очекуваме раст на цените на струјата заради соодветните политики што ги правиме за да направиме меко спуштање во либерализацијата во време кога ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Голем дел односно 4,2 милјарди евра од овие инвестиции се базираат на странски капитал, јавни приватни партнерства, кредити и грантови а околу 3,8 милјарди ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска информираше дека Владата да инвестираат над 8 милијарди евра преку Интервентниот план за инвестиции 2021-2027 година. -Давање на ...
| | веќе видена | слични

„ Новиот буџет е развој на нови економии , ребалансот значи пари да се платат вакцините, да се исполни барањето на опозицијата за купување на фингер принтови ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од нив, како што кажа, се приватни инвестиции или грант донации од ЕУ, концесии, јавни приватни партнерства, или се заедно вкупно 4,2 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Германскиот ланец маркети „Лидл“ во земјава ќе инвестира 300 милиони евра , информирa премиерот Зоран Заев, претставувајќи го Интервентниот план за инвестиции. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев најави дека ребаланс на буџетот ќе има до крајот на првата половина од 2021, а тоа, вели тој, било најавено уште на крајот од минатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 331 | | | веќе видена

Активни пожари има во битолскиот, струмичкиот, кумановскиот и штипскиот регион. Во нивното гаснење од раните утрински часови учествуваат пожарникарите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 766 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Сакате зелена енергија? Ќе поскапува и цената на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: