Македонија на дното во регионот по странски директни инвестиции во коронакриза


Македонија „успеа“ по уште еден индикатор да се најде на дното во регионот – овојпат според странски директни инвестиции (СДИ) во време на пандемија од ...
| | веќе видена | слични

Потребно е преструктурирање на македонското општество, правење на поправедно општество, парите да се земат од оние кои профитираа од кризата, а не од ...
| | веќе видена | слични

Економскиот експерт Бранимир Јовановиќ, кој сега работи во Виенскиот институт за меѓународни економски студии, изјави дека проекциите на неговиот институт за ...
| | веќе видена | слични

Во објава под наслов „Црногорскиот кинески автопат“ германскиот неделник Ди Цајт денес излезе со реално прикажување на состојбите околу изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Во студијата што се фокусира и на младите високообразовани кадри се наведува дека од земјите во регионот единствено во Македонија, Србија и во Црна Гора е ...
| | веќе видена | слични

Словачкиот тинк-тенк ГЛОБСЕК, кој секоја година во Братислава организира форум за безбедност, европски прашања, енергија, економија и стратегиски комуникации, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставници на неформалната фејсбук-група граѓани „Учебници и настава мора да има“, која од четвртокот повикува на бојкот на наставата, утре ќе има средба со ...
сите 291 | | | веќе видена

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 407 | | | веќе видена

Синоќа околу 22.05 часот на локален пат над тетовското село Камењане, полициски службеници на СВР Тетово пронашле две вреќи со марихуана. Извршен е увид, а ...
сите 221 | | | веќе видена

Додека земјава и натаму е во чекалницата за својата интеграција во Европската унија поради блокадата со Бугарија, се поставува прашањето дали државно-владиниот ...
сите 283 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Скопје пред се има потреба од домаќинско работење, така со 1.7 милиони евра ќе се купат две противпожарни возила со скали, а не едно. Патетични се ...
сите 161 | | | веќе видена

Мила Царовска продолжува да оди со глава во ѕид со Концепцијата за реформа во основното образование. Секојдневните реакции и негодувања од родителите и од ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија на дното во регионот по странски директни инвестиции во коронакриза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: