Угостителите пред колапс, најавуваат протести


Протестот на Туристичко угостителската комора продолжува и денеска. Од Комората вчера најавија дека ќе протестираат се до исполнување на барањата. Членовите на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. април 2021 (ИНПРЕС) – Претседателот на Независната угостителска комора, Здравко Јосифовски денес во Охрид е на средба со првиот човек на здружението ...
| | веќе видена | слични

„Нема скара – нема мир“, „Субвенции да, кредити не“, „Затворени агенции, пропаднати ваучери“ – се дел од паролите од денешниот протест на туристичко ...
| | веќе видена | слични

Угостителите и туристичките работници повторно на протести. Стотици граѓани од овие сектори со свирежи и транспаренти “Ќе можете ли” се собраа пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угостители, туристички работници, сопственици на игродеки- денеска во знак на протест пред министерството за финансии. Стравуваат за нивните бизниси, бараат ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни од досегашната финансиска поддршка, туристичко-угостителскиот сектор на протест пред Министерството за финансии. Учесниците побараа неповратна ...
| | веќе видена | слични

Континуирана финансиска поддршка за спас на туристичко-угостителскиот сектор побараа попладнево на протест угостителите, претставници на ноќните клубови, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 395 | | | веќе видена

Хамас повторно го ракетираше Тел Авив. Израел возврати на ударот. Во новите воздушни напади врз Газа, Израел демолираше шесткатна станбена зграда во Газа за ...
сите 542 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 207 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите пред колапс, најавуваат протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: