СДСМ: Блокадите за изградба на Клинички центар се незрело и деструктивно дејствување, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да застанат на страната на граѓаните


„Блокадите на изградбата на нов Клинички центар од страна на ВМРО-ДПМНЕ пример за неодговорно, незрело дејствување на директна штета на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска нагласи дека во врска со аферата со набавката на кинеските вакцини, наговата партија поднела интерпелација ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, одговарајќи на новинарско прашање како го коментира скандалот кој ја тресе владата за набавка на кинеските вакцини ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ веќе поднесе иницијатива за интерпелација на министерот за здравство, Венко Филипче, а за тоа партијата има поддршка и од другите опозициски партии, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, изјави дека поднесената интерпелација за министерот за здравство Венко Филипче,има поддршка и од другите ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Тимчо Муцунски најави дека опозицијата во Законодавниот дом ќе ги поддржи законите врзани за петтиот пакет економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимчо Муцунски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, во изјава за медиумите со министерот за економија Крешник Бектеши најави дека опозицијата во Собранието ќе ги поддржи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не само од петтиот сет економски мерки, туку и од четвртиот антикризен пакет се уште има законски решенија кои не ги поминале ни комисиите во Собранието. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Алијансата на Албанците и Алтернатива подготвуваат илјадници амандмани за блокада на законите од петтиот сет на економски мерки со кои власта планира да им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 395 | | | веќе видена

Денеска ќе почне вакцинацијата на пациенти со трансплантирани бубрези и кои се на дијализа, а по нивната имунизација следуваат оние со потешка форма на ...
сите 302 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска уште еднаш нагласи дека имунизацијата на населението продолжува да се одвива според возрасната граница. До ...
сите 169 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Хамас повторно го ракетираше Тел Авив. Израел возврати на ударот. Во новите воздушни напади врз Газа, Израел демолираше шесткатна станбена зграда во Газа за ...
сите 317 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 207 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Блокадите за изградба на Клинички центар се незрело и деструктивно дејствување, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да застанат на страната на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: