Бектеши: Опозицијата да не блокира, туку да нуди решенија

4 копии

Фајнанс тинк (ФТ) апелира до политичките чинители за поголема конструктивност и одговорност на опозицијата, но и за државничка одговорност и респонзивност на ...
| | веќе видена | слични

 Негативниот ефект при вакво сценарио ќе биде долгорочен, вели професорот на економскиот факултет Борче Треновски професорот Треновски. Тие кажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Економскиот институт Finance Think направил истражување за тоа колкави ќе бидат економските последици од блокадата на Собранието. Како што е познато, на ...
| | веќе видена | слични

Со што и мерката поддршка за плата нема да може да стартува од договорениот термин – средина на март за исплата на февруарската плата. Дел од законите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

-Дефинитивно го повикувам претседателот на Собранието Талат Џафери, да не заборави дека шест месеци читаше поезија на собраниска седница, да седне и да ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „Топ тема“, Горан Рафајловски кој е стопанственик искористи можност да го повика Собранието да се донесат законите потребни за спас на ...
| | веќе видена | слични

Политичари, пратеници, административци, референти, началници... повелете, откажете се делумно од вашата редовна плата и помогнете малку и ние некоја надница да ...
| | веќе видена | слични

Искористување на последните резерви, кредити или неисплатување на платите и делење откази се последните опции кои им се на располагање на бизнисмените кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 661 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Опозицијата да не блокира, туку да нуди решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: