Бектеши: Во Собранието уште има закони од четвртиот пакет, опозицијата да не блокира, туку да нуди решенија


Не само од петтиот сет економски мерки, туку и од четвртиот антикризен пакет се уште има законски решенија кои не ги поминале ни комисиите во Собранието. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 37-та седница на која ќе се поставуваат пратенички прашања. Седницата која, како што е најавено, ќе ...
| | веќе видена | слични

Пратениците со 63 гласа „за“, осум „против“ и без ниту еден воздржан вчера попладне во рамки на 130 седница ја избраа Соња Трифуновска за заменик на Народниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Собранието на Република Македонија за денеска е закажана седница за поставување пратенички прашања, којашто се одржува секој последен четврток во месецот. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Стар Штип гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски кој зборуваше за моменталната ...
| | веќе видена | слични

Доколку не се најде решение за деблокирање на законите што заглавија во Собранието, премиерот Зоран Заев не ја исклучува можноста од повторно прогласување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Стар Штип гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски кој зборуваше за моменталната ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, претседателот на парламентот Талат Џафери и лидерот на владејачката ДУИ Али Ахмети ќе се сретнат утре за да разговараат за опциите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Во Собранието уште има закони од четвртиот пакет, опозицијата да не блокира, туку да нуди решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: