Милошоски: За интерпелацијата на Венко Филипче имаме поддршка и од другите опозициски партии


Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска нагласи дека во врска со аферата со набавката на кинеските вакцини, наговата партија поднела интерпелација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозицијата во Собранието продолжува свесно и намерно да кочи и да блокира закони на штета на граѓаните и на државата. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Левица и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Друга седница засега нема најавено на собраниската веб-страна, иако јавноста очекува пратениците да се изјаснат за законите поврзани со антикризните мерки. ...
| | веќе видена | слични

„Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Левица и Алијанса отворено покажуваат дека не им е грижа што илјадници граѓани не можат да добијат државна помош како резултат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието на Република Северна Македонија за денеска е закажана седница за поставување пратенички прашања, којашто се одржува секој последен четврток во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски вчера понуди решение за деблокирање на Собранието на Република Македонија и одржување на седница на која ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 37-та седница на која ќе се поставуваат пратенички прашања. Седницата која, како што е најавено, ќе ...
| | веќе видена | слични

Пратениците со 63 гласа „за“, осум „против“ и без ниту еден воздржан вчера попладне во рамки на 130 седница ја избраа Соња Трифуновска за заменик на Народниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата и развиле ...
сите 538 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 163 | | | веќе видена

Почеток на преговорите за пристапување во ЕУ со С Македонија и Албанија останува приоритетно прашање, порача вечерва еврокомесарот за проширување и соседска ...
сите 571 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 127 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да се одобри превоз на патници со максимален капацитет од 100 проценти на ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: За интерпелацијата на Венко Филипче имаме поддршка и од другите опозициски партии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: