Заев преку фејсбук апелираше граѓаните да ги почитуваат мерките портив коронавирусот


Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
| | веќе видена | слични

На сила стапуваат новите мерки за заштита од Ковид-19. Носењето маски без разлика дали се респираторни, хируршки, текстилни станува задолжително. Освен маски, ...
| | веќе видена | слични

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните носат маски иако законот се уште не е на сила. По објавување во службен весник мерката станува задолжително, а тоа најверојатно ќе биде од утре. Дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска изјави дека кафеанските тераси, кои поради ниските температури се затворени, ќе работат ...
| | веќе видена | слични

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со ...
| | веќе видена | слични

Собранието ги изгласа измените на Законот за заштита на населението од заразни болести. По измените, инспекторите добија поголеми овластувања, ќе ги казнуваат ...
| | веќе видена | слични

Од денеска маски мора да се носат и на отворено, а забрането е и групирање на повеќе од 4 лица надвор после 22 часот. Мерката која што министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во битката со непочитувачите на здравствените протоколи инспекторите добиваат големи овластувања. Сега со измените на законот тие можат на правното лице кое ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека граѓаните ќе гледаат зголемен број полицајци или војници по улиците заради спроведување на мерките, туку ...
сите 265 | | | веќе видена

Има ли притисок во владината коалиција по блокадата од Бугарија во евроинтеграциите и по интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС? Либерлано димекратската ...
сите 441 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 392 | | | веќе видена

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев преку фејсбук апелираше граѓаните да ги почитуваат мерките портив коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: