НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 19. до 25 октомври): Добри вести за Девиците и Вагите, нов почеток за Водолиите!

Оваа недела прекрасна Mесечина ќе блесне во знакот на Јарец, носејќи им среќа на сите земјени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви ...
| | веќе видена | слични

Изневерената жена ги пренела сите свои чувства во писмо и им се обратила директно на сите што се наоѓаат во слична ситуација Замислете ја оваа ситуација: вие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хелен Фишер, почитуван биолошки антрополог и автор на книгата „Анатомија на љубовта“, проучувала парови во среќни и долготрајни врски. Ги подложи на скенер за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВЕН Ќе се чувствувате задоволно. Можно е да планирате кратко патување некаде во природа. Вие сте на вистинскиот пат кога се во прашање животните одлуки. ...
| | веќе видена | слични

 „Правете што сакате затоа што луѓето во секој случај ќе ве критикуваат. Покажете им на луѓето дека грешат кога ви судат“, вели 53-годишната Сандрин. Годините ...
| | веќе видена | слични

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината.Астрологијата постои скоро онолку ...
| | веќе видена | слични

Според датумот на раѓање, можете да дознаете кој египетски Бог ве штити, што вели стариот египетски хороскоп за вашиот карактер и кое е вашето главно и ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Ќе поминете одличен ден во друштво на вашето семејство и најблиските, и покрај потешкотиите да комуницирате со одредени членови. Вашет расположение ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 308 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 19. до 25 октомври): Добри вести за Девиците и Вагите, нов почеток за Водолиите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: