Обид за насилен упад во грчкиот парламент


Протести за одбрана на “Грчкиот карактер на Македонија “ овие денови се одвиваа интензивно низ повеќе грчки градови. Протести за одбрана на “Грчкиот карактер ...
| | веќе видена | слични

Потпишаниот историски договор за ставање крај на спорот меѓу Атина и Скопје околу името Македонија ги налути националистите од двете страни, јавуваат светските ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Грчките медиуми објавуваат дека ситуацијата е тензична, и заради безбедност од местото на протестите биле евакуирани жените и децата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
4 копии

Демонстранти во рамките на најавениот протест за „Одбрана на грчкиот карактер на Македонија“, се обидоа да го поминат полицискиот кордон и да стигнат до селото ...
| | веќе видена | слични

Во протестите во Грција има повредени и демонстранти и полицајци. Повредени се 4 демонстранти и 14 полицајци. Демонстрантите ги нападнале полицајците со камења ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претпладнево, околу 10 часот, по локално време, почна вториот и последен ден од расправата во грчкиот Парламент за доверба на владата, што ќе кулминира на ...
сите 554 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 108 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обид за насилен упад во грчкиот парламент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: