Народниот правобранител вели дека ни во ребалансот нема пари за помоќна заштита на граѓаните


2 копии

Со ребалансот на Буџетот уште повеќе ја ослабувате функцијата Народен правобранител, рече Омбудсманот Иџет Мемети на почетокот на расправата за измените и ...
| | веќе видена | слични

Но, неофицијално додаваат дека сепак се е можно бидејќи уставната одредба која гласи Собранието е во постојано заседание му дозволува на спикерот да определи ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од опозицијата си дебатираат, меѓу себе си ги потврдуваат констатациите. СДСМ не се пријавени за збор, се наликува на конститутивната седница која ...
| | веќе видена | слични

На седницата на Собранието на Република Македонија, на која се расправа по предлогот на Владата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија денеска напладне ќе ја продолжи петтата седница на која се расправа по барањето на СДСМ државниот јавен обвинител Марко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, даде 10-минутна пауза за координација околу редоследот на дискутанти за разрешувањето на јавниот обвинител Марко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Безмалку сто милиони евра помалку директни стански инвестиции имало во Македонија во првото полугодие, споредено со истиот период лани, информираат од НБРМ. ...
сите 182 | | | веќе видена

Скопје, Чаир, Центар, Ѓорче Петров, Битола ќе бидат најжешките патеки за трка на градоначалничките кандидати. Скопје, Чаир, Центар, Ѓорче Петров, Битола ќе ...
сите 323 | | | веќе видена

Исполнетата дводневна агенда на министерот за надворешни работи Никола Димитров во Лондон резултираше со позитивна порака на поддршка за реформските процеси на ...
сите 151 | | | веќе видена

Веднаш откако ураганот Ирма се оддалечи од Мајами, поп-пејачот Енрике Иглесијас влегол во својот автомобил и почнал да се вози низ родниот град за да ги види ...
сите 456 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ и „Коалицијата за Подобра Македонија“ за претстојните локални избори ги има најквалитетните кандидати за градоначалници и советници, со голем личен ...
сите 120 | | | веќе видена

Денеска Фероинвест не доби на јавната набавка за транспортни ленти за РЕК Битола, распишана од ЕЛЕМ.Компанијата соопшти дека изминативе денови беа во центар на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народниот правобранител вели дека ни во ребалансот нема пари за помоќна заштита на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: