Заев: „Метла“ и за 20 директори до крајот на јули


13 копии

-Ние сме на почеток од реконструкцијата, следуваат промените во вториот третиот ешалон, порача вечерва премиерот Зоран Заев за тв Клан. – Треба да се отстранат ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски, директорот на РЕК Битола, треба да биде назначен за прв човек на АД ЕЛЕМ, а на негово место да дојде неговиот заменик и претседател на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако денеска денес требаше да бидат познати кои дваесетина директори од јавните претпријатија, дирекции, комисии, фондови и агенции ќе бидат заменети со други ...
| | веќе видена | слични

Одамна најавената смена на директори на јавни претпријатија, дирекции, комисии, фондови и државни агенции нема да биде соопштена денеска. Пред четири дена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуките за смена на директорите и заменици-министрите нема да бидат донесени утре. Пред четири дена, премиерот Зоран Заев, најави дека на 9-ти јули ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

„Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. ...
сите 172 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 186 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: „Метла“ и за 20 директори до крајот на јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: