“Метла – 2” најавена за денес

Синдикатот на Клинички центар (ССКЦ) денеска соопшти дека ги поддржува предложените измени во Законот за здравствената заштита, откако претходно за нив имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синдикатот на Клинички центар (ССКЦ) соопшти дека ги поддржува предложените измени во Законот за здравствената заштита.Во изминатиот период за Предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на Клинички центар ги поддржува предложените измени во Законот за здравствената заштита бидејќи како штпо потенцираат забелешките кои ги истакнувале ...
| | веќе видена | слични

Во следните два дена Скопје ќе ги дочека европскиот комесар за проширување Јоханес Хан и Филип Рикер помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Промена на договорите што ги потпишале специјализантите, дополнителна заработувачка на докторите и тимовите од анестезиолози, сестри и болничарите кои попладне ...
| | веќе видена | слични

Собранието денес ќе расправа за измена и дополнување на Законот за здравствена заштита, кои се предложени од група пратеници, со кои ќе се намали периодот што ...
| | веќе видена | слични

Како осигурено лице плаќам осигурување одам на една клиника, сакам да си изберам лекар попладне, да имам преглед или интервенција и плаќам како приватен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонците кои живеат во Данска и оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление – Водици со фрлање на крстот во водите на Балтичкото ...
сите 264 | | | веќе видена

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 386 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Метла – 2” најавена за денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: