Пијан стружанец кршел во маркет оти не добил пиво


29 годишен стружанец, пијан кршел во маркет и бил приведен. На 19.08.2018 година околу 20,30 часот во Струга, во маркет на улица ,,Маршал Тито“ М.И.(29) од Струга под дејство на алкохол влегол во маркетот и побарал пиво, а потоа во еден момент ја превртeл сталажата за наочари, по што упатувал закани по животот кон вработените. Од страна на полициски службеници истиот бил приведен во Полициска станица Струга за понатамошна постапка.
| | веќе видена | слични

Откако ја отпееја нивната последна песна и тргнаа да ја напуштат сцената се случи неочекувана ситуација. Имено, популарната пејачка Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи имаа спектакуларен концерт во Атланта, како дел од актуелната турнеја. Откако ја отпееја последната песна, тие ги свртеа своите грбови кон публиката и тргнаа да ја напуштат сцената кога во еден момент истрча еден обожавател од првите редови кон нив. Снимката од ова случување се појави на Јутуб, каде многумина се согласија дека танчерите побргу изреагирале отколку самото обезбедување на концертот, а како изгледаше сето тоа погледнете во видеото подолу: Имено, полицијата веднаш го уапси напаѓачот и соопшти дека бил под дејство на алкохол. Меѓу другото, полицијата го објави и неговото име – Ентони Чарлс Томас Максвел.
| | веќе видена | слични

Она кога танчерите подобро ќе ве заштитат од обезбедувањето – погледнете го видеото! Бјонсе Ноулс и Џеј З доживеаа непријатности на сцената, за време на заедничкиот настап во Атланта. Парот го заврши сетот, кога на сцената излета пијан обожавател од првиот ред и се затрча кон нив. Интернет-заедницата е обединета во коментарите – “побрзо изреагираа пропратните танчери од обезбедувањето”! Погледнете! Полицијата во Атланта потоа потврди дека напаѓачот бил уапсен, се викал Карл Томас Максвел, и бил под влијание на алкохол.
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатата музичка ѕвезда Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи биле нападнати завчера на сцена на концертот во Атланта. Најпознатата музичка двојка била нападната додека го завршувале заедничкиот настап, за време на изведбата на една од музичките нумери кога двојката се свртела со грб кон публиката и тргнала да заминува од сцената. Во тој момент на бината се качил пијан маж од првиот ред и почнал да трча кон нив. Во ситуацијата побргу се снашле танчерите на сценаа, отколку обезбедувањето на концертот. Полицијата подоцна го уапсила мажот и соопштила дека станува збор за Ентони Чарлс Томас Максвел, кој бил под дејство на алкохол. 
| | веќе видена | слични

Пијан маж се качи на сцената пред крајот на концертот на Бијонсе и Џеј Зи во Атланта и се обиде да ги нападне. Некои од посетителите направија видео од моментот кога музичарите си заминуваат од сцената, а непознатиот маж почнува да трча кон нив. Први реагирале танчерите на сцената, а потоа и обезбедувањето, па го спречиле мажот да стигне до Бијонсе и Џеј Зи. Полицијата го уапсила, по што констатирале дека за време на инцидентот бил под дејство на алкохол. Текстот (Видео) Маж среде концерт се обиде да ги нападне Бијонсе и Џеј Зи е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

На бината се качил пијан маж од првиот ред и почнал да трча кон нив… Познатата музичка ѕвезда Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи биле нападнати вчера на сцена на концертот во Атланта. Најпознатата музичка двојка била нападната додека го завршувале заедничкиот настап, за време на изведбата на една од музичките нумери кога двојката се свртела со грб кон публиката и тргнала да заминува од сцената. Во тој момент на бината се качил пијан маж од првиот ред и почнал да трча кон нив. Во ситуацијата побргу се снашле танчерите на сценаа, отколку обезбедувањето на концертот. Полицијата подоцна го уапсила мажот и соопштила дека станува збор за Ентони Чарлс Томас Максвел, кој бил под дејство на алкохол.
| | веќе видена | слични

Познатата пејачка Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи, доживеаја непријатност на сцена, за време на нивниот заеднички настап во Атланта.Додека го завршуваат заедничкиот настап, за време на изведувањето на една песна, тие свртени со грб кон публиката, тргнаа да си одат од бината.Во тој момент, на сцената истрча еден пијан фан од првиот ред и тргна кон нив.На социјалните мрежи луѓето се согласни оти при овој инцент, побрзо реагирале танчерите на сцена од обезбедувањето.Полицијата, која што подоцна го уапси напаѓачот, соопшти дека неговото име е Ентони Чарлс Томас Максвел и дека за време на инцидентот бил под дејство на алкохол.Текстот ВИДЕО: Бијонсе и Џеј Зи нападнати на сцена во Атланта е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Најпознатата музичка двојка биле нападнати во саботата за време на заедничкиот концерт во Атланта. Додека го завршувале заедничкиот настап , за време на зиведбата на една од музичките нумери , двојката се свртела со грб кон публиката и тргнала да заминува од сцената. Во тој момент на бината се качил пијан маж од првиот ред и почнал да трча кон нив. Во ситуацијата побргу се снашле танчерите на Бијонсе , отколку обезбедувањето на концертот. Полицијата подоцна го уапсила мажот и соопштила дека станува збор за Ентони Чарлс Томас Максвел , кој бил под дејство на алкохол.
| | веќе видена | слични

Пијан Американец влегол во домот на неговите родители во којшто тие веќе две години не живеат, и ја преплашил новата сопственичка која таму живее со своите две деца.Сепак, натрапникот по име Томас се покажал доста пристоен, па недоразбирањето било набргу расчистено.– Секогаш заклучувам, и секогаш неколкупати проверувам дали е заклучено. Еднаш нема да го сторам тоа, и еве што се случува, напиша домаќинката, по име Илејн, на Фејсбук.На крајот се завршило добро, а најсреќни, се чини, биле пријателите на Томас, кои долго време по овој негов превид ќе гледаат сеир. Текстот Пијан човек отишол во домот на родителите, заборавил дека тие веќе не живеат таму е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 171 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 553 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Првенците на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат познати меѓу први и петти март, најави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додавајќи дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Можеби сте, а можеби и не сте свесни како влијаат врз нас социјалните мрежи. Еве како да бидете присутни на нив и да се чувствувате добро. На повеќето од вас ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пијан стружанец кршел во маркет оти не добил пиво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: