Димитров ги претстави реформските приоритети во Центарот за европски политики во Брисел

3 копии

Како што соопшти Министерството за надворешни работи, Димитров истакна дека интеграцијата во ЕУ претставува наша клучна стратешка цел и дека реформските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешна политика Никола Димитров, кој престојува во работна посета на Брисел, денеска во Центарот за европски политики ги претстави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, е во работна посета на Брисел каде ги промовираше реформските приоритети на новата влада во Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров престојува во работна посета на Брисел која ја искористи за промоција на реформските приоритети на новата Влада ...
| | веќе видена | слични

Французот Харлем Дезир доаѓа на местото на Дуња Мијатовиќ како претставник за слободата на медиумите во Организацијата за безбедност и соработка во Европа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Македонија постои голема жед за правда. Се работи за очигледна неправда, сите сме запознаени со разговорите од нелегалното прислушкување. Со неказнување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Претседавачот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц соопшти дека на денешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силен земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во близина на источниот брег на Јапонија.Земјотресот го погоди ...
сите 211 | | | веќе видена

Законот за јазиците со многу реплики и контра реплики, забелешки и процедурални обвиненија. Според опозицијата, законот е против уставен, го надминува ...
сите 131 | | | веќе видена

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во ...
сите 112 | | | веќе видена

На претстојните локални избори што ке се одржат на 15 октомври во Куманово за прв човек на градот ќе се тркаат петмина кандидати додека пак за 33–те советнички ...
сите 340 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена

Aктуелениот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов градоначалнички мандат. Трајковски досега во два мандати ја ...
сите 104 | | | веќе видена

“Местото каде што се плашите да влезете го чува богатството кое го барате” се зборовите на Џозеф Кампбела, американски историчар и писател кој извршил многу ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров ги претстави реформските приоритети во Центарот за европски политики во Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: