Граѓаните го чекаат последниот рок, во Кочани годишна даночна пријава поднеле половина од очекуваните


13.03.2018 Од вкупна бројка очекувани 15.000 граѓани од Кочани, Зрновци и Чешиново – Облешево што треба да поднесат годишна даночна пријава за остварени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денеска (15 Март) истекува рокот за поднесување на годишната даночна пријава, поради што Управата за јавни приходи ќе го продолжи работното време на даночните ...
| | веќе видена | слични
13 копии
9 копии
повеќе

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 84 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 204 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните го чекаат последниот рок, во Кочани годишна даночна пријава поднеле половина од очекуваните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: