Седум медали за „Гладијатор“ на државното џудо првенство во Битола

Охрид, 17. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Членовите на Таеквондо клубот „Хваранг Фист“ од Охрид со одлични резултати се враќаат од Европскиот Таеквондо турнир од А ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ од Лескоец утре и задутре ќе учествува на Меѓународен теквондо ИТФ „А Класа” турнир „Романија опен ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов викенд се одржа отвореното првенство „Скопје Опен 2018” на кое одличен настап имаше пливачкиот клуб Вардар 2018. Младиот клуб предводен од тренерите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 127 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 213 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 153 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 207 | | | веќе видена

Во скопското обвинителство кое ја води предистрагата за трагедијата кај Ласкарци не можат да ги потврдат првичните сознанија што ги објави Алсат – дека засега ...
сите 332 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум медали за „Гладијатор“ на државното џудо првенство во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: