Диего Коста се фотографира во дрес на Атлетико

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија. Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес го носеше во периодот од 2010 до 2014 година. Тој на „Инстаграм“ објави видео во кој е облечен во опремата на Атлетико Мадрид. Атлетико нема ништи ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒