Вучиќ

  во

  Претседателот на опозиционата ДПК и претседател на парламентот на Косово, Кадри Весељи, гостувајќи на програмата на КТВ, даде неочекувана изјава со која како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ призна дека се залага за разграничување со Косово, а за тоа бил согласен и претседателот на Србија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Тековната 2019 година се повеќе се споменува како година за постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина. Со 2019 година млицитираат и во Брисел и во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Тековната 2019 година се повеќе се споменува како година за постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина. Со 2019 година млицитираат и во Брисел и во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и го честита раѓањето на синот на премиерката Ана Брнабиќ. – Им честитам на Ана и Милица, им посакувам Игор да биде ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ беше во куќата на семејството на Шаулиќ за да изрази сочувство за смртта на познатиот пејач, пренесуваат српските ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Вести – БелградТековната 2019 година се повеќе се споменува како година за постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина. Со 2019 година млицитираат и во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Авионот кој го испрати Владата на Република Србија во Германија за да го земе телото на Шабан Шаулиќ слета во Дортмунд нешто после 20 часот. Како што пишуваат ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Вучиќ ги осуди непристојните коментари и навреди на социјалните мрежи упатени од грагани но и од политичари кон премиерката Брнабиќ и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Парламентот е опкружен со бодликава жица, а 1.500 специјалци ја обезбедуваа Тирана по најавите дека толпата ќе се обиде да упадне во Собранието, кое мораше да ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Една година по средбата во Загреб на претседателите на Хрватска и на Србија, Колинда Грабар – Китаровиќ и Александар Вучиќ, и договорот во следните две години ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Владата има единствена цел да гради добри пријателски односи со соседите, вклучително и Србија – ова е ставот на Владата по обвинувањата од српските власти ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека идејата за корекција на границата со Србија, за која тој упорно се залага од минатото лето, прв ја изложил првиот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонската јавност не беше информирана дека премиерот Зоран Заев остварил средба со српскиот опозициски лидер Драган Ѓилас. За оваа средба дознавме од ...
  сите 60 | | | веќе видена