Васко

  во

  Бог се јави. Навистина се јави. Вака меѓусебе граѓаните од христијанска вероисповед се поздравуваат на денешниот празник Богојавление Водици посакувајќи ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Началникот на ГШ на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денес во седиштето на НАТО во Брисел, учествуваше на заседанието на Воениот Комитет на НАТО, на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Началникот на ГШ на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денес во седиштето на НАТО во Брисел, учествуваше на заседанието на Воениот Комитет на НАТО, на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонските компании очајно бараат кадар, младите масовно се иселуваат, а државата нема решение. Недостигот на работна сила е најголемиот ограничувачки ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје- Единица за недозволена трговија– Одделение за недозволена трговија со дрога до надлежното Основно јавно обвинителство– ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Макси Лопез од неодамна е дел од бразилскиот фудбал како член на Васко де Гама, а како што вели самиот, го користи секое слободно време во својот живот за да ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Што по завршувањето на факултетот. Ова е најчестото прашање кое ги мачи студентите од крајниот Исток кои што не се сигурни дека во својот роден крај ќе можат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  И ние имавме добри, дури водечки писатели-националисти. И тоа во времето на нашиот либерален комунизам и колку парадоксално да звучи тоа. Велам парадоксално ...
  | | веќе видена