Собранието Трајко Вељаноски

  во

  Поранешниот претседател на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски во својот фејсбук-статус предупредува дека Зоран Заев, претседателот на Владата, прави ...
  сите 621 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски во својот фејсбук статус предупредува дека Зоран Заев, всушност тера мајтап со наводните ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски вели дека се прави класично спинување со терминот предвремени парламентарни избори, пушува пишува на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски во својот фејсбук статус предупредува дека Зоран Заев, претседателот на Владата прави ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Членовите на Комисијата за надзор над работата на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за разузнавање денеска, зад затворени врати, ја ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Обвинението за организаторите и командантите на нападот и насилствата во Собранието на 27 април 2017 уште стои неоценето, зашто снема надлежни судии во Одделот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Адвокатите на обвинетите за организирање на инцидентите од 27-ми Април 2017-та во Собранието го блокираат процесот за оценка на обвинението. Претседателот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Судењето за организаторите на „крвавиот четврток“ никако да започне. Кривичниот суд веќе 4 месеци не може да го оцени обвинението поднесено од страна на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Пратеничката Татјана Прентовиќ од СДСМ побара од поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски да се извини што даде наредба за тепање на пратениците ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Кривично да се одговора за неисполнети предизборни ветувања – побара Трајко Вељаноски, пратеникот од ВМРО ДПМНЕ на собраниската седница на која се избираат ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Пресудата за 27 април кога се случи насилниот упад во Собранието е напишана на 1056 страници и веќе им се дели на дел од обвинетите, тврдат дел од адвокатите, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Правдата е спора“. Овој факт како да е позајмена парола и олицетворение на македонското судство е само доказ за спороста на македонските судски органи кои ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Шесте судијки кои ја потврдија спорната лустрација на кичевскиот судија, Драги Билески, се спасија од кривична одговорност. Информацијата ја потврди скопското ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шесте судијки кои ја потврдија спорната лустрација на кичевскиот судија, Драги Билески, се спасија од кривична одговорност. Информацијата ја потврди скопското ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби со допис соопшти дека поради, како што вели, преголеми други обврски не е во можност да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби со допис соопшти дека поради, како што вели, преголеми други обврски не е во можност да ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На денешната седница на Комисијата за надзор над работата на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за разузнавање, пратеникот на ДУИ ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Артан Груби, соопшти дека поради преголеми други обврски нема да биде во можност да учествува во ...
  сите 25 | | | веќе видена