Собранието Трајко Вељаноски

  во

  Меѓу обвинетите во предметот останаа екс шефот на БЈБ Митко Чавков кој завчера повторно беше спроведен во притвор поради сомнежи на обвинителството од бегство. ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Меѓу обвинетите во предметот останаа екс шефот на БЈБ Митко Чавков кој завчера повторно беше спроведен во притвор поради сомнежи на обвинителството од бегство. ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Најавуваните нови барања за екстрадиција на експремиерот, Никола Груевски, и поранешниот разузнавач од Петатта управа, Никола Бошковски, сѐ уште не се пратени ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска денеска до МВР издала наредба да се распишат централни и меѓународни потерници за две лица, за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Глобус - Гордана првиот, Трајко вториот лакмус за моќта на Христијан Глобус смета дека професорката Гордана Силјановска - Давкова, како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Слободен печат на насловната: „СДСМ и ДУИ во досега најголема отворена криза – Ахмети во позиција да замине во опозиција?“ – дознава весникот, но се чини дека ...
  | | веќе видена

  Потпретседателот и пратеник од СДСМ Мухамед Зеќири се сомнева дека имало договор помеѓу претседателот на Собранието Талат Џафери и шефот на државата Ѓорге ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во врска со изјавата на претседателот на Собранието Талат Џафери дека судот ќе биде одговорен за евентуално бегство на осомничените Трајко Вељаноски и Љупчо ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Судијата на претходна постапка Седат Реџепагиќ доцна попладне вчера бил известен од претседателот на Собранието Талат Џафери дека не биле создадени услови за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Повикувајќи се на Деловникот, претседателот на Собранието, Талат Џафери рече дека Собранието нема вина за неодземањето на имунитетот на Трајко Вељаноски. Тој и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Судијата на претходна постапка Седат Реџепагиќ доцна попладне вчера бил известен од претседателот на Собранието Талат Џафери дека не биле создадени услови за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Судијата на претходна постапка Седат Реџепагиќ доцна попладне вчера бил известен од претседателот на Собранието Талат Џафери дека не биле создадени услови за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На денешниот брифинг со новинарите собранискиот спикер Талат Џафери направи конфузија во врска со причините зошто ја прекина седницата на која требаше да се ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Судот не може да одреди притвор за пратениците Трајко Вељаноски и Љупчо Димовски бидејќи Собранието го известило дека не донело одлука за одземање на нивниот ...
  сите 21 | | | веќе видена