Собранието Трајко Вељаноски

  во

  По бурна година помината во истрага и судски рочишта проследени со политички сопки и обвинувања за селективна правда денеска обвинетите за насилството во ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе биде објавена пресудата за 17-те преостанати, јанеза насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Седумнаесетмина обвинети за собраниските насилства од 27 април утре ќе ја слушнат пресудата. Меѓу обвинетите во предметот останаа екс шефот на БЈБ Митко Чавков ...
  сите 149 | | | веќе видена