Самарџиски

  во

  Мариела Трајковска Александар Самарџиски По фијаското на лидерската за прашањето за референдумот, извори од преговорите за Плусинфо брифираат дека лидерот на ...
  сите 425 | | | веќе видена

  Изминативе денови во Бања Лука, Босна и Херцеговина, се одржа меѓународна конференција за туризам и инвестиции. Покрај многубројните учесници од повеќе земји ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По триумфот над Црвена Звезда, Мега Бемакс дојде до два нови бода во српскиот шампионат, откако на гостувањето кај Младост славеше со убедливи 125:67. За тимот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Зоран Заев, обвинет за примање поткуп во случајот со продажба на државно земјиште во Струмица денеска треба да даде исказ во кривичниот суд во рамки на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Зад затворени врати членовите на Судскиот совет го разгледува Извештајот на Министерството за правда функционирањето на АКМИС системот. Првиот човек на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Во крајно напната и зовриена атмосфера, со мавање со тупаница на маса поради уфрлањето во збор, дофрлање и потсмевање на дискусиите на членовите, Судскиот ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Местењето предмети во Кривичен, фаворизирањето на едни судии, а деградирањето на други, денеска го одложи изборот на претседател за Апелациониот скопски суд. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Вонредното оценување го побара членот на Судскиот совет Влатко Самарџиски, кој рече дека тоа е согласно Законот. Самарџиски додаде дека некои од кандидатите од ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Со 8 гласови ЗА членовите на Советот го прифатија предлогот на членот Влатко Самарџиски за вонредно оценување на судиите, кои се пријавиле на огласот за избор ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Членовите на Судскиот совет на затворен дел од седницата ќе го разгледаат Извештајот за АКМИС системот за распределбата на судските предмети во Врховниот и ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Членовите на Судскиот совет на предлог на претсeдателот Зоран Караџовски ја исклучија јавноста кога ќе се расправа за извештајот за АКМИС-от со местење ...
  сите 94 | | | веќе видена