Ријад

  во

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска беше пречекан во Ријад во рамките на официјалната посета на Саудиска Арабија, а кралот Салман бин Абделазиз, како ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин на средната со саудискиот крал Салман бин Абдулазиз ал Сауд, истакна дека соработката помеѓу Москва и Ријад е клучен елемент ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин на средната со саудискиот крал Салман бин Абдулазиз ал Сауд, истакна дека соработката помеѓу Москва и Ријад е клучен елемент ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Ријад на саудискиот крал Салман бин Абдулазиз ал Сауд му подарил сокол од Камчатка. – Ова е многу добар сокол. На ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека соработката меѓу Москва и Ријад ја гледа како клучен елемент за зачувување на безбедноста на Блискиот исток и во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека би било „голема грешка“ да се каже дека Техеран нема да одговори на мистериозниот напад врз ирански танкер што ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека би било „голема грешка“ да се каже дека Техеран нема да одговори на мистериозниот напад врз ирански танкер што ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Премиерот на Пакистан, Имран Кан, денеска отпатува во Иран за да се обиде да ги намали тензиите меѓу Иран и Саудиска Арабија. Министерството за надворешни ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Премиерот на Пакистан, Имран Кан, денеска отпатува во Иран за да се обиде да ги намали тензиите меѓу Иран и Саудиска Арабија. Министерството за надворешни ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерот на Пакистан, Имран Кан, денеска отпатува во Иран за да се обиде да ги намали тензиите меѓу Иран и Саудиска Арабија. Министерството за надворешни ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Премиерот на Пакистан, Имран Кан, денеска отпатува во Иран за да се обиде да ги намали тензиите меѓу Иран и Саудиска Арабија.Министерството за надворешни ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Премиерот на Пакистан, Имран Кан, денеска отпатува во Иран за да се обиде да ги намали тензиите меѓу Иран и Саудиска Арабија. Министерството за надворешни ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Премиерот на Пакистан, Имран Кан, отпатува во Иран за да се обиде да ги намали тензиите меѓу Иран и Саудиска Арабија. Министерството за надворешни работи на ...
  сите 32 | | | веќе видена