Ријад

  во

  Јеменските бунтовници Хутите ја обвинија арапската коалиција предводена од Саудиска Арабија за сериозна ескалација на нападите во Ходеида. – Интензивните ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Maнчестер Сити славеше кај Шахтјор со 3:0 на стартот од Лигата на шампионите. Головите за „граѓаните“ ги постигнаа Ријад Марез, Илкај Гундоган и Габриел Хесус, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, денес, за Си-ен-ен од Техеран изјави дека секој саудиски или американски воен напад против ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Портпаролот на саудиското министерство за одбрана упати апели до „меѓународната заедница да побара одговорност од Иран“ Саудиска Арабија го засили притисокот ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Во саботата, 14 септември, 10 дрона на владата на „Ансаруллах“ во Јемен ги нападнаа нафтената рафинерија „Букајк“ и нафтеното поле Хурејс на компанијата ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Саудиското Министерство за одбрана денеска покажа остатоци од дронови и проектили, за кои тврдат дека ја докажуваат вмешаноста на Иран во саботните напади врз ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Стручњаци на Обединетите нации заминуваат во Саудиска Арабија каде што ќе спроведат меѓународна истрага за нападите врз тамошните нафтени постројки од ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Нападите врз двата најголеми постројки на саудиската национална нафтена компанија „Saudi Aramco“ во саботата, биле изведени од три различни точки, изјавил во ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Саудиското Министерство за одбрана денеска покажа остатоци од дронови и проектили, за кои тврдат дека ја докажуваат вмешаноста на Иран во саботните напади врз ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Саудиското Министерство за одбрана денеска покажа остатоци од дронови и проектили, за кои тврдат дека ја докажуваат вмешаноста на Иран во саботните напади врз ...
  сите 188 | | | веќе видена