Ријад

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека е подготвен да помогне во решавање на војната за цената на нафтата што ескалира меѓу Русија и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Лидерите на групата земји со најразвиени економии во светот (Г20) денеска одржаа виртуелен самит со цел да одговорат на брзото ширење на пандемијата на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Наредбата за затворање на главниот град Ријад и светите градови мека и Медина стапува на сила веднаш од денеска . Забраната вклучува  мерка недозволено движење ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Властите на многу земји во светот повикаа повеќе од три милијарди луѓе да не излегуваат од своите домови во борбата против ширењето на новиот тип коронавирус, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Обвинителството на Истанбул објави дека е подготвено обвинение за 20 осомничени за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, меѓу кои и поранешен ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Обвинителството на Истанбул објави дека е подготвено обвинение за 20 осомничени за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, меѓу кои и поранешен ...
  сите 15 | | | веќе видена