Ријад

  во

  Цените на нафтата пораснаа во вторникот на меѓународните пазари над нивото од 79 долари за барел поткрепени од сигналите на Организацијата на земјите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Масовна тепачка на жени во бурки среде улица во Саудиска Арабија, додека една од цело време го зема и го пушта детето од своите раце, забележале случајни ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Снимката на жестоката тепачка на петте Саудијки во бурки, на јавно место покрај автопат во Ријад, го направил возач кој што случајно се нашол на местото на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Снимката на жестоката тепачка на петте Саудијки во бурки, на јавно место покрај автопат во Ријад, го направил возач кој што случајно се нашол на местото на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Израелските безбедносни власти жестоко ги демантираа извештаите дека Саудиска Арабија, наводно, ги купила системите за противракетна одбрана „железна купола“ ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шпанија ќе го продолжи процесот на продажба на 400 ласерски наведувани проектили во Саудиска Арабија, рече министерот за надворешни работи Џозеп Борел, откако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шпанија ќе го продолжи процесот на продажба на 400 ласерски наведувани проектили во Саудиска Арабија, рече министерот за надворешни работи Џозеп Борел, откако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шокирани минвачи само минале покрај нив и никој не се обиде да ги раздвои. Пет жени во бурки се истепале покрај споменатиот пат во Саудиска Арабија, додека ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шпанија ќе го продолжи процесот на продажба на 400 ласерски наведувани проектили во Саудиска Арабија, рече министерот за надворешни работи Џозеп Борел, откако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Новата сезона во најквалитетните фудбалски првенства донесе по неколку натпревари за секоја екипа, но и за најголемите ѕвезди кои имаа различен ефект. Дел од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Автопатот од Приштина до границата со Македонија ќе биде готов до крајот на годината, најавија косовскиот премиер Рамуш Харадинај и министерот за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тие, како што јави дописникот на МИА од Приштина, заедно со директорот на проектот Ријад Алкавзаи, ја посетија клучката на автопатот „Арбен Џафери“ кај селото ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и министерот за инфраструктура Паљ Лекај денеска го посетија градилиштето на автопатот Арбен Џафери“, кој ја поврзува ...
  сите 19 | | | веќе видена