Ријад

  во

  Евертон немаше сили да го изненади шампионот, Манчестер Сити со 1-3 триумфираше на незгодното гостување на Гудисон Парк, Ријад Марез мајсторски погоди од ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Манчестер сити победи со 3:1 на гости кај Евертон и се врати на пет бода заостанување зад Ливерпул. По првото полувреме беше 1:1, а победата на Граѓаните ја ...
  сите 236 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија објави дека наскоро ќе ги отвори границите за прв пат за странските туристи од 49 земји во рамките на новиот визен режим, соопштија официјални ...
  сите 38 | | | веќе видена

  САД ќе испратат 200 војници и „Патриот“ против-воздушни системи во Саудиска Арабија после неодамнешните напади на нафтените постројки за кои Ријад го обвинува ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Дури и површниот поглед на меѓународните односи покажува дека ова не е време во кое избиваат војни, оние традиционалните кои денес експертите сакаат да ги ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија за првпат ќе ги отвори вратите за странските туристи со нови визи како дел од притисокот за намалување на нејзината економска зависност од ...
  сите 42 | | | веќе видена

  САД ќе испратат проектили за одбрана од системот Патриот и четири радари на Саудиска Арабија, соопшти Пентагон. Тој потег официјалните претставници го ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Љубителите на видео игрите конечно го дочекаа новото издание на ФИФА 20, кое EA Sports го пушти во продажба пред неколку дена. Од година во година оваа игра е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Саудискиот принц Мохамед бин Салман рече дека тој е одговорен за убиството на новинарот Џамал Кашоги. „Тоа се случи под мојот нос. Целата одговорност е моја, ...
  сите 44 | | | веќе видена