Пандев

  во

  Горан Пандев и Игор Ангеловски му дадоа пет бода на Лука Модриќ во гласањето за најдобар фудбалер во годината, немаше место за Лео Меси во потесниот избор на ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Непосредно по завршувањето на гала вечерта која се одржа во Лондон, ФИФА ги објави гласовите на сите капитени кои учествуваа во изборот за најдобар играч во ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Академија Пандев со 4-2 славеше на гостувањето кај Победа и се врати на врвот во македонското првенство, Шкендија дури во судиското надополнување дојде до ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Денес во рамките од шестото коло во македонската прва фудбалска лига со почеток од 15:30 часот се одиграа четири натпревари. Академија Пандев не го дава врвот ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Програмата од шестото коло во Првата македонска фудбалска лига продолжи со четири натпревари ова попладне, а наспроти новата победа која ја оствари Академија ...
  сите 65 | | | веќе видена