Мишел Обама

  во

  Легендата на соул музиката Арета Френклин не оставила тестамент, а оставила зад себе богатство од 80 милиони долари. Според адвокатот на пејачката, парите ...
  сите 30 | | | веќе видена

   Мерлин Монро без шминка, Ким Кардашијан на 17 години и Мадона со темна коса... Дали сте ги виделе овие ретро фотки од познатите? Гледањето на стари ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Музичари од цел свет, но и познати политичари, испратија последен поздрав за легендарната американска соул пејачка Арета Френклин која почина вчера на возраст ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, оддаде последна почест на една од најголемите и најдобри пејачки на сите времиња, Арета Френклин, опишувајќи ја во својата ...
  сите 36 | | | веќе видена

  За време на 8 годишниот мандат, поранешниот претседател на САД, Барак Обама имал фиксна плата, но со заминувањето од позицијата на најмоќниот човек на светот, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во текот на осумте години претседателски мандат Барак Обама имал фиксна плата, но дури со заминувањето од позицијата најмоќен човек на светот почнал да таложи ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Помеѓу славните личности кои поседуваат огромно богатство, има многу такви кои истото сакаат да го споделат. Од непрофитни фондации и организации до донирање ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фотографијата на Меланија Трамп всушност е стара 10 месеци и се однесува на традиционален настана во Белата куќа, кога првата дама со деца од „Вашингтонскиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Бившиот претседателски пар Барак и Мишел Обама беа гости на концертот од Бијонсе и Џеј Зи во Ландовер. Поранешниот прв човек на САД и бившата прва дама целосно ...
  сите 8 | | | веќе видена

   Кога Бијонсе и Џеј Зи настапуваат, сите погледи се вперени во нив и публиката ужива во нивниот перформанс, освен кога Барак Обама не стои позади нив. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешната прва дама на САД и адвокат Мишел Обама со ќерките Саша и Малија беа во првите редови на концертот на Бијонсе и Џеј-Зи во Париз, насловен „On he ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Активисти ги употребуваат алгоритмите на Googlе така што кога луѓето ќе пребаруваат "идиот", речиси сите резултати се фотографиите од моменталниот американски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешната прва дама на САД и адвокат Мишел Обама со ќерките Саша и Малија танцуваа на концертот на Бијонсе и Џеј-Зи во Париз, насловен „On he Runn II“. Барак ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешната првата дама на Америка, Мишел Обама се забавуваше и танцуваше на концертот на Бијонсе и Џеј-Зи во Париз. Таа и нејзините ќерки Саша и Малија беа во ...
  сите 7 | | | веќе видена