Иван

  во

  Играчот од средниот ред Иван Ракитиќ се врати во составот во натпреварот против Атлетико Мадрид и одигра 90 минути како стартер. Хрватот ја стекна довербата на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Македонскиот референдум за името и насилствата во Собранието на 27 април, обид за пуч во Црна Гора, анексија на Крим, оружје за Србија, и најново, африканската ...
  сите 325 | | | веќе видена

  Иван Ракитиќ не добива многу шанса оваа сезона, но синоќа Валверде му даде шанса во стартниот тим во дербито со Атлетико Мадрид. Тоа беше само вториот старт за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Иван Ракитиќ не добива многу шанса од тренерот Ернесто Валверде, па затоа сите останаа зачудени кога Хрватот се најде во стартната постава на вчерашниот дерби ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Работнички игра добро, но едноставно сезонава не знае да ја „грабне“ победата. Создава шанси, но реализацијата често е проблем, а дозволува да прими погодок и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вардар ќе презими на првото место на табелата во Првата лига, откако на гости во Струмица го доби убедливо (0-3) дербито против второпласираниот тим на ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски за БГНЕС во своето прво интервју за една бугарска телевизија рече дека се уште не може да си објасни како Скопје и Софија не се ...
  сите 120 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 17. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – ВАРДАР (0-2) Аврамовски 11′, 69′ Тетово: ШКЕНДИЈА – ШКУПИ (3-0) Б. Ибраими 2′, 41′(п), Жуниор 28′ ...
  сите 108 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 17. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – ВАРДАР (0-1) Аврамовски 11′ Тетово: ШКЕНДИЈА – ШКУПИ (3-0) Б. Ибраими 2′, 41′(п), Жуниор 28′ ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро го обвини глумецот и екологист Леонардно Ди Каприо дека го финансирал подметнувањето на пожарите во шумите на Амазон, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Тројца играчи на бранителот на титулата, Вардар се најдоа во изборот за седумтемина најдобри во ноември во СЕХА лигата. Сташ Скубе, Иван Чупиќ и Домен Сикошек ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 18 ноември. Денеска е Св. маченик Платон. Свети Платон потекнуваше од Галатиска Анкира, Мала Азија. ...
  сите 20 | | | веќе видена