Иван

  во

  Уверен дека не ќе бидеме спасени, за последен пат ви испраќам братски поздрави. Спроти карпата каде што сме сега, го оставив во една дупка на ѕидот моето кесе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Царинската управа на Република Македонија денеска пред бизнис-секторот и студентите на Економскиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 7 мај, во Скопје, доаѓа Папата Франциск во Апостолска посета на Република Северна Македонија. Ги повикуваме сите граѓани кои се заинтересирани да ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Тесен резултат во првиот круг на претседателските избори во Македонија е изненадувачки со оглед на фактот дека Гордана Силјановска Давкова претставува само дел ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Откако како што вели ја изгубил работата поради поранешниот сопруг на сегашната сопруга, тапанарот се одлучил да стане пејач. Радомир Новаковиќ, сопругот на ...
  | | веќе видена

  Откако Володимир Зеленски ќе стапи на должност претседател на Украина, учесниците во почетокот на конфликтот во Донбас ќе бидат казнети, напиша на својот блог ...
  сите 145 | | | веќе видена